Magyarország Görögország Férfi Vizilabda, Magyarország - Görögország Férfi Vízilabda Válogatott - A Győztes Mérkőzés Gól Összefoglalója.!! - Youtube

August 6, 2022

1. Férfi vízilabda - Magyarország - Görögország (Barcelona 2013) - YouTube
  2. Görögország eredmények, végeredmények, következő meccs | Vízilabda, Európa

Férfi vízilabda - Magyarország - Görögország (Barcelona 2013) - YouTube

5-5 A negyedik negyed első görög akciója kapufával zárult, nálunk egy blokkolt kísérlet után Mezei szállított egy kiállítást, és volt némi mázlink, hogy eljutott Manherczhez a labda, de ő csodásan pattintott a hosszúba. Nem túl jó a statisztikánk támadásban 20 lövésünk volt eddig, és ebből mindössze 4 gól született. Ami szintén beszédes adat: a görögöknél 15 percet volt a labda, nálunk 8 percet. 4-5 Zalánki hagyta el a labdát előnyben, majd a görög támadásnál páros kiállítást ítéltek, tőlünk Vámost küldték ki. Argyropulosz tarthatatlan, középen ott maradt, behúzta, ez volt a negyedik gólja. 4-4 Funtulisz lőtt izomból a bal kapufára. Mi előnybe kerültünk, Varga lövése azonban a lécet súrolva csúszott fölé. Manhercz villant végre! Éles szögből tüzelt váratlanul. 3-4 Kapufa itt, kapufa ott, majd Hárait gyilkolták centerben, kiállítás, Märcz Tamás pedig egyből időt kért. A szokásos görög figura, Argyropulosz a befejezőember, a négy góljukból hármat ő szerzett. 3-3 Nagyon jó volt a védekezésünk hátrányban, aztán Jansik egy finom ejtéssel próbálkozott, de a kapufa besegített a görög kapusnak.

Vereséggel kezdte meg szereplését Tokióban férfi vízilabda-válogatottunk, amely 10–9-re kikapott Görögországtól. A meccs pontosan olyan volt, amilyennek várni lehetett: nehéz, sőt, olykor kicsit szenvedős – és sajnos a végére vesztes. Folytatás magyar idő szerint hétfő délelőtt 11. 20-kor a házigazda Japán ellen. TOKIÓ 2020, FÉRFI VÍZILABDA CSOPORTKÖR, A-CSOPORT, 1. FORDULÓ GÖRÖGORSZÁG–MAGYARORSZÁG 10–9 (2–3, 4–3, 3–2, 1–1) Tokió, zárt kapuk mögött. Vezette: Zwart (holland), Putnikovics (szerb) GÖRÖGORSZÁG: ZERDEVEASZ – Szkumpakisz, Kapocisz 1, FUNDULISZ 3, Kolomvosz, JENIDUNIASZ 2, VLAHOPULOSZ 2. Csere: Papanasztasziu 2, Derviszisz, Argiropulosz, Murikisz, Juvecisz. Szövetségi kapitány: Thodorisz Vlahosz MAGYARORSZÁG: Nagy V. – Manhercz 1, ERDÉLYI 3, VARGA DÉNES 3, Mezei, Vámos, Jansik Sz. Csere: Angyal D. 2, Zalánki, Hosnyánszky, Pásztor, Hárai. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás Gól – emberelőnyből: 11/8, ill. 11/4 Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. 1/1 Kipontozódott: Derviszisz (14. p. ), Hárai (28.

A görög csapat nem hagyta magát, megint Funtulisz volt az, aki betalált. Szerencsére erre is volt válaszunk, Manhercz gólja a újabb magyar vezetést jelentette. 3-2-vel ért tehát véget az első negyed. Jansik Szilárd (j) és a görög Krisztodulosz Kolomvosz a tokiói nyári olimpia férfi vízilabdatornájának 1. fordulójában játszott Magyarország - Görögország mérkőzésen Forrás: MTI/Illyés Tibor A második negyed két nagyszerű magyar góllal indult. Előbb Angyal csavarta a rövid sarokba a labdát, ezzel lett 4-2 az állás, majd egy gyors magyar támadás után Erdélyi hatalmas gólt lőtt és a labda a kapufáról vágódott le a gólvonal mögé. 5-2-re vezetett a magyar csapat, ez már megnyugtató előny volt. De nem sokáig, mert most a görög csapat percei következtek. Előbb Geniduniasz, majd Funtulisz lövése lett gól. Utóbbi játékos már a harmadik gólját lőtte Nagy Viktornak. Majd újabb gólváltások után előbb Varga Dénes lőtte be a labdát, erre válaszolt Papanasztasziu. Majd jött Kapocisz, az ő góljával lett 6-6 az állás, itt ért véget a második negyed.

Görögország Görög Úszó-szövetség Adatok Szövetség neve Κολυμβητικη Ομοσπονδια Ελλαδοσ Szövetségi kapitány Thodorísz Vláhosz Edző Dimítrisz Kravarítisz Csapatkapitány Jánisz Fundúlisz Nemzetközi szereplések Nyári olimpiai játékok Részvételek 17 (2020-ig) (Először: 1920) Legjobb eredmény Ezüstérmes: ( 2020) Világbajnokság Részvételek 15 (2019-ig) (Először: 1973) Legjobb eredmény Bronzérmes ( 2005, 2015) Európa-bajnokság Részvételek 18 (2020-ig) (Először: 1970) Legjobb eredmény 4. hely ( 1999, 2016) Az infobox utoljára frissítve: 2021. október 21. Szerzett érmek Vízilabda Olimpiai játékok ezüst Tokió, 2020 Vízilabda Világbajnokság bronz Montréal, 2005 VB bronz Kazán, 2015 VB Világliga bronz Long Beach, 2004 VL bronz Athén, 2006 VL Világkupa ezüst Athén, 1997 VK A görög férfi vízilabda-válogatott Görögország nemzeti csapata, amelyet a Görög Úszó-szövetség ( görögül: Κολυμβητικη Ομοσπονδια Ελλαδοσ) irányít. A válogatott eredményeit tekintve nem tartozik a sikeresebb válogatottak közé. Legjobb eredménye két bronzérem, amelyeket a 2005-ös montréali és 2015-ös kazáni világbajnokságokon szerzett.

Görögország eredmények, végeredmények, következő meccs | Vízilabda, Európa

magyarország görögország férfi vizilabda eredmenyek magyarország görögország férfi vizilabda klub magyarország görögország férfi vizilabda eb

Jól védekeznek most a görögök, igaz majdnem beszédül a kapuba a lövésünk, de sajnos nem. Mi is jól védekezünk, ez a vége. Két gólos előnnyel fordulunk az utolsó negyedre. 4. negyed: Most nem tudja elhozni Manhercz a labdát. Mindkettő csapatból kiállítanak egy embert, jönnek a görögök. ELVESSZÜK A LABDÁT A TÁMADÓTÓL! Gyönyörű! GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!! HÁROMMAL MEGYÜNK!!!! Hosnyánszky!!! Nagy Viktor őrült hangulatban kézzel, fejjel, mindennel VÉD! Hát egyszerűen nem engedi ma, ezúttal fölétolja a lövést! ÉS EZT IS MEGFOGJA! MIT MŰVEL? 5 percre vagyunk a döntőtől, a játékvezetők kiállítanak tőlünk, de ez is kevés: Nagy Viktor kezében a labda!!! Ha nincs kapufa, van Nagy Viktor, három perc ötven van hátra, hárommal megyünk, időt kérünk, ha ezt bedobjuk meglehet a meccs. Nem dobjuk be, jönnek a görögök. Märcz Tamás sárga lapot kap reklamálás miatt, emberhátrányban vagyunk. DE NEM TUDNAK GÓLT DOBNI! Elfogy a támadóidőnk, de víz alatt a centerünk, újra mi jövünk, kapufát dobunk. Most meg ők jönnek, de elrontják a támadást.