F1 Bajnokság Állása — Retro 2021/22 Bajnokság Állása! – 17 Oldboys Liga

August 3, 2022

F2: a bajnokság állása a harmadik forduló után 2021. 06. | frissítve: 2021. FIA Újabb három futamon vannak túl a Forma–2-es bajnokság versenyzői, a bakui hétvége pedig sokkal kiélezettebbé tette az állást, miután az éllovas, Guanyu Zhou két futamon is pontok nélkül maradt, üldözői pedig fontos egységekkel gazdagodtak. Nézzük, hogyan fest az egyéni és a csapattabella a szezon első három fordulója, vagyis kilenc versenye után.

7. Retro 2021/22 Bajnokság állása! – 17 Oldboys liga
  8. Totalcar - Magazin - Mi az az ESP, és hogyan működik?
  9. Auchan féldisznó rendelés győr
  10. F1 bajnoksag alyssa rose
  11. F1 bajnoksag alyssa lynn

Cem Bölükbaşı 2022-ben az F2-es bajnokságban kap lehetőséget. Hogy miért nagy dolog ez? Mert néhány évvel ezelőtt még az F1 Esports Seriesben versenyzett. " Még nem nagyon volt időm feldolgozni ezt az egészet" – mondta a 23 éves török versenyző. "De szerintem minden egyes órával egyre és egyre jobban beüt a felismerés. Hatalmas álom volt ez a számomra, és végül megtörtént. Elég nehéz mindezt szavakba önteni, de nagyon izgatott és boldog vagyok" – folytatta a versenyző, aki már ezzel történelmet írt, hiszen ő lesz a sorozat történetének első pilótája, aki a szimulátorok világából mutatkozhat be. Bölükbaşı ráadásul az F1 hivatalos videojátéka köré épített versenysorozatban mutatkozott be 2017-ben a McLaren színeiben egy erős 5. hellyel. Rá egy éve – immáron a Toro Rosso színeiben – négy versenyen állt rajthoz, és végül összetettben a 12. pozíciót csípte meg. 2019-ben már a valóságban is lehetőséget kapott, méghozzá a GT4 Európa-bajnokságban, ebben a sorozatban 2020-ban és 2021-ben egyaránt teljes szezont töltött a Pro-Am kategóriában.

A csapatoknál a Mercedes 23 ponttal vezet a Red Bull előtt. Az egyéni pontverseny állása kilenc futam után Helyezés Versenyző Pont 1. Jarno Opmeer 140 2. Lucas Blakeley 135 3. Frederik Rasmussen 132 4. Daniel Moreno 82 5. Bari Boroumand 80 6. Marcel Kiefer 67 7. Nicolas Longuet 57 8. David Tonizza 56 9. Fabrizio Donoso 46 10. Álvaro Carretón 28 11. Brendon Leigh 22 12. Joni Törmälä 20 13. Sebastian Job 17 14. Daniele Haddad 9 15. Simon Weigang 8 16. Michael Romanidis 6 17. Sipos Patrik 4 18. Filip Prešnajder 1 A csapatok közötti bajnokság állása Csapat Mercedes 222 Red Bull 199 Aston Martin 144 Alpine 107 McLaren Ferrari 78 Alpha Tauri 37 Williams 34 Alfa Romeo Haas 0
Toplisták 2022. 01. 14. Történetek Hazafi Gergely 2022. 02. 15. Vélemények grandprixzona 2022. 03. 16. Interjúk Nagy Bence 2022. 28. Száraz Szilárd 2022. 20. Podcast 2021. 12. 31. 2021. 21. 2021. 17. Izsán Csaba 2021. 08.

22-24. 🇧🇪 WEC Spa-Francorchamps ápr. 30 - máj. 1. Érdekel részletesebben! F1 Egyéni Bajnokság Állása PILÓTA PONT DIF 🇲🇨 Charles Leclerc 45 - 🇪🇸 Carlos Sainz 33 -12 🇳🇱 Max Verstappen 25 -20 🇬🇧 George Russell 22 -23 🇬🇧 Lewis Hamilton 16 -29 F1 Konstruktőri Bajnokság CSAPAT PONT DIF 🇮🇹 Ferrari 78 - 🇩🇪 Mercedes 38 -40 🇦🇹 Red Bull 37 -41 🇫🇷 Alpine 16 -62 🇺🇸 Haas 12 -66 A Grand Prix Zóna egy magyar, lelkes rajongók által üzemeltetett autó- és motorsport hírportál. Célunk, hogy követőink gyorsan, korrektül értesülhessenek a technikai sportok világában történt legfontosabb eseményekről. Fő tevékenységi körünk eleinte csak a Forma-1 és az ahhoz közvetlenül kapcsolódó hírek voltak, azonban széleskörűen kiterjedt érdeklődési körünknek köszönhetően beindíthattuk testvéroldalunkat is, melyen a világ legnépszerűbb versenysorozatai (pl. Formula-E, WTCR, WEC, stb. ) mellett megtalálhatók exkluzív tartalmak is, azaz olyan szériák hírei, amelyek a magyar sajtóban kevesebb figyelmet kapnak, vagy akár egyáltalán nincsenek is jelen.

Mint ismert, vasárnap este a negyedik világbajnoki címére hajtó Lewis Hamilton (Mercedes) nyerte a Forma–1-es vb idei 17., Austinban rendezett futamát. A brit pilóta ezzel tovább növelte előnyét az egyéni bajnokság élén, ám matematikailag még nem nyert; nem úgy, mint csapata, amely sorozatban negyedik évben zárt elsőként. A vb-pontversenyek élmezőnye 17 futam után (még 3 van hátra): 1. Hamilton 331 pont 2. Vettel 265 3. Bottas 244 4. Daniel Ricciardo 192 5. Räikkönen 160 6. Verstappen 126 7. Perez 86 8. Ocon 73 9. Sainz 54 10. Massa 36 Csapatok 1. Mercedes 540 pont - már világbajnok 2. Ferrari 395 3. Red Bull 303 4. Force India 147 5. Williams 66 Eldőlt, hogy világbajnok lett-e Hamilton " AUTÓ-MOTOR › Forma 1 Forma-1 - Még három futam hátravan.

WRC 2021: A bajnokság állása az Akropolisz-rali után | RallyFeeling.hu

A holland versenyző 101 ponttal áll a táblázat élén, 14 egységgel megelőzve Blakeley-t, és további 9-cel a Red Bull pilótáját. A magyaroknak a bajnokság első felébennem jött össze a pontszerzés. Az egyéni pontverseny állása hat futam után Helyezés Versenyző Pont 1. Jarno Opmeer 101 2. Lucas Blakeley 87 3. Frederik Rasmussen 78 4. Marcel Kiefer 62 5. Bari Boroumand 55 6. Nicolas Longuet 42 7. Daniel Moreno 39 8. Fabrizio Donoso 31 9. David Tonizza 28 10. Álvaro Carretón 24 11. Brendon Leigh 20 12. Sebastian Job 16 13. Daniele Haddad 8 14. Simon Weigang 15. Joni Törmälä 5 16. Michael Romanidis 2 17. Filip Prešnajder 1 A csapatok közötti bajnokság állása Csapat Red Bull 140 Mercedes Aston Martin 96 Alpine 73 McLaren Ferrari 48 Williams 26 Alpha Tauri Alfa Romeo 9 Haas 0

Ezt követően sokáig csendes futama volt a McLaren pilótájának, de három körrel a vége előtt nagy hajrába kezdett. A 17. kör elején Simon Weigang mellett ment el, a következőben pedig előbb Matthijs van Erven t, majd Romanidist utasította maga mögé. Az utolsó métereken pedig a korábban az élmezőnyben csatázó, de egy összeérés következtében visszaeső Longuet-t is megelőzte. Mindez azonban így is csak a 12. helyre volt elég, ami David Tonizza büntetése miatt végül a 11. lett, de Bereznay ezzel együtt is pont nélkül állt a táblázaton öt futam után. A szezon felénél járva Bereznay pont nélkül áll a tabellán Fotó: Csudai Sándor - Origo A futamot Marcel Kiefer nyerte, és sokáig úgy nézett ki, hogy kettős Red Bull-siker születhet, ám Rasmussent a18. kör végén, illetve az utolsó elején mindkét Mercedes megelőzte, ráadásul a dán versenyző megpördült a Rettifilóban, így csak a 8. pozícióban intették le. Csapattársa mögött így Moreno és Jarno Opmeer ért célba, ám előbbit, valamint az utánuk befutó Tonizzát utólag megbüntették, így Blakeley ismét elkönyvelhetett egy 3. helyet.

Kalle Rovanpera maximális pontot gyűjtve nyerte meg az Akropolisz-ralit, amivel egy csapásra sűrűvé vált az Ogiert üldöző mezőny, még a címvédő egyre inkább ellép tőlük. Bár a sportban sincs "mi lett volna, ha…? ", de Kalle most bánhatja igazán, hogy a szezon első felében egymást követően 3 versenyen is kiesett (Horvát-rali, Portugál-rali, Szardínia-rali) és csak 5 bónuszpontot tudott gyűjteni rajtuk. A 2021-es WRC állása 9 verseny után (még 3 forduló van hátra): Sebastien Ogier (Toyota) 180 pont Elfyn Evans (Toyota) 136 pont Thierry Neuville (Hyundai) 130 pont Kalle Rovanpera (Toyota) 129 pont Ott Tanak (Hyundai) 106 pont Takamoto Katsuta (Toyota) 66 pont Craig Breen (Hyundai) 60 pont Gus Greensmith (M-Sport) 44 pont Dani Sordo (Hyundai) 43 pont Adrien Fourmaux (M-Sport) 36 pont Gyártók: Toyota Gazoo Racing 397 pont Hyundai Shell Mobis WRT 340 pont M-Sport Ford 153 pont Hyundai 2C 44 pont

f1 bajnoksag alyssa milano f1 bajnoksag alyssa brown f1 bajnoksag alyssa anderson

Ezt követően azonban nem volt esélyük a frissebb abroncsokkal rendelkező riválisok ellen, és a 15. körben mindketten három pozíciót vesztettek. Két körrel később Sipos ismét kereket cserélt, vélhetően azért, hogy megfussa a leggyorsabb kört, de nem járt sikerrel, ráadásul egy büntetést is összeszedett, bár ez a végén nem számított, mivel így is, úgy is a 16. helyen zárt. Bereznayt szintén szankcionálták, aminek következtében a 14. helyett a 15. pozícióban fejezte be a viadalt. Bereznay a 15. lett egyik kedvenc pályáján Fotó: Csudai Sándor - Origo Az élmezőnyben ismét elképesztően szoros volt a csata. Az utolsó kört Longuet kezdte meg az élen, de a hátsó egyenes előtt maga elé engedte Opmeert és Rasmussent, abban bízva, hogy ott vissza tudja előzni őket. A számítása rossznak bizonyult, így a holland pilóta nyert a dán és a francia előtt. Opmeer ezzel visszavette a vezetést, ám a bajnokság hihetetlenül kiélezett, hiszen Blakeley 5, Rasmussen 8 ponttal marad el tőle. 4 egységével Sipos a 17. helyet foglalja el a tabellán, Bereznaynak pedig továbbra sincs pontja.